Krajšieprsia.sk

10 tipov, ako na krajšie prsia po tehotenstve

Tehotenstvo a následné dojčenie sú najkrajšími mesiacmi v živote každej ženy. Po tomto období však nastane vytriezvenie pri pohľade do zrkadla. Možno sa vám podarilo rýchlo zhodiť tehotenské kilogramy, ale prsia si samé bez vašej pomoci neporadia. Po dojčení má veľa žien prsia ochabnuté a plné strií. Jedinou možnosťou, ako prinavrátiť poprsiu predošlú kondíciu je každodenná starostlivosť ešte počas dojčenia.

1. Bez špeciálnej podprsenky to nepôjde

Aspoň na nejaký čas sa počas dojčenia a tiež po dojčení budete musieť vzdať čipkovaných podprseniek. Základom pevného poprsia po dojčení je nosenie špeciálnej podprsenky. Spevňujúca podprsenka bude držať poprsie v požadovanom tvare a dodá vám sebavedomie.

2. Profesionálne prístroje na spevnenie

V prípade, že máte čas a peniaze, odporúčame vám investovať do neinvazívnych zákrokov a prístrojov. Rôzne špeciálne liftingové prístroje dokážu robiť zázraky. Vo väčšine prípadov je nutné ošetrenie realizovať viackrát. Výsledkom bude zlepšenie vzhľadu i tvaru poprsia a spevnenie ochabnutého svalstva.

3. Domáce prístroje na spevnenie

Okrem ošetrenia v kozmetickom salóne môžete masáž a lifting poprsia realizovať aj doma. Kúpiť sa dajú prístroje na domáce ošetrenie, ktoré síce nie sú tak rýchlo efektívne ako tie v salóne, ale dosiahnete podobné výsledky len za dlhší čas. Ide o rôzne simulátory masáži alebo prístroje na zlepšenie cirkulácie krvi.

4. Kozmetika podporujúca elasticitu

Kozmetika, ktorá zmierňuje strie alebo podporuje spevnenie poprsia nie je zázračná. Ide vlastne len o podporný prostriedok k masážam a ošetreniu prístrojmi.

5. Šoková terapia pre prsia

Pre prsia je priam šokovou terapiou masáž poprsia pomocou vody. Prsiam doprajte masáž v podobe striedania silnejšieho studeného a teplejšieho prúdu vody. Túto procedúru si môžete dopriať doma alebo navštíviť kúpeľné zariadenie.

6. Začnite sa venovať plávaniu

Veľmi efektívnym cvičením, ktoré spevňuje poprsie, je plávanie. Plávaním spevníte samozrejme i iné časti tela a hlavne sa odreagujete, čo je pri každodennej starostlivosti o dieťa nesmierne dôležité.

7. Najmite si trénera

Okrem plávania výborne formuje posilňovanie. Avšak nájsť správne cviky a hlavne ich aj správne realizovať nie je jednoduché. Najmite si trénera vo fitness centre a do formy sa vaše prsia dostanú už po mesiaci.

8. Lacné domáce cvičenie

Cvičiť nemusíte len vo fitku, občas si dajte do tela doma. Na spevnenie prsných svalov neskutočne zaberajú kliky. Okrem klikov vám pomôžu cviky s odporovou gumou, ktorá stojí pár eur.

9. Jedzte tieto tri superpotraviny

Na pevné poprsia vplýva tiež strava plná bielkovín, zeleniny a ovocia. Zaraďte do jedálnička, potraviny, ktoré sú pre prsia priam zázračné – avokádo, feniklové semiačka a brokolicu.

10. Keď nič nepomôže, uvažujte o modelácii

Príliš deformované alebo povädnuté prsia nepreberie k životu žiadna z uvedených rád. Nezostane vám nič iné, ako navštíviť chirurga a zveriť sa do jeho rúk. Modelácia poprsia uvedie vaše prsia do stavu pred tehotenstvom.