Krajšieprsia.sk

5 tipov pre pekné prsia

Pevné prsia sú snom každej ženy. Pridávajú sebavedomie a dávajú svojej majiteľke možnosť nosiť oblečenie so sexi výstrihom. Niektoré dámy sa s peknými prsiami narodia a iné musia bojovať o to, aby vyzerali pevnejšie a zdravšie. Je možné prsia spevniť a čo robiť, aby vyzerali pekne aj bez podprsenky?

1. Cviky pre pevné prsia

Všimli ste si, že všetky fitnesky majú pevné prsia? Ich tajomstvo tkvie v pravidelnom tréningu, ktorý pozostáva nielen z precvičovania a formovania zadku či nôh, ale tiež zahŕňa cviky na prsné svaly. Chce to len trochu snahy a tréningy obohatené o isté druhy cvikov. Ide napríklad o dvíhanie činiek nad prsia v ležiacej polohe. Tento cvik bude ešte viac efektívny, keď si neľahnete na zem, ale na fit loptu. V tejto polohe činky nielen dvíhajte, ale ich tiež zakláňajte za hlavu. Prsné svaly sa formujú pri klikoch a planku, pri ktorom dvíhate do strán jednu z rúk. Ak chodíte do fitness centra, cvičte na hrazde alebo cvičte vzpery na posilňovacej lavičke.

2. Jedálniček pre pekné prsia

Všetky svaly v tele sa stanú pevnejšie, ak do jedálnička pridáte viac bielkovín. Po cvičení si doprajte proteínový nápoj a každodennú stravu obohaťte o potraviny s vysokým podielom bielkovinových zložiek. Mali by ste jesť veľa bieleho mäsa (kuracie a morčacie), strukoviny, vajcia a semienka. Zo semienok sú najvhodnejšie slnečnicové a ľanové semená. Doprajte si tiež orechy, a to mandle a gaštany. Dôležité sú zdravé tuky v podobe kokosového oleja a poriadnej dávky čerstvých rýb. Samozrejme, že pre hormonálnu rovnováhu a zdravé prsia je dôležitá aj zelenia – karfiol, kapusta, brokolica a špenát. Z ovocia ide predovšetkým o jablká, čerešne, slivky a broskyne. Ak fajčíte, mali by ste s tým ihneď prestať, pretože nikotín je silným faktorom spôsobujúcim ochabnutie pŕs.

3. Doplnky stravy pre pevné prsia

V reklamách často môžete vidieť priam zázračné pilulky, ktoré zväčšia prsia aj o dve veľkosti alebo ich dvihnú viac ako podprsenka. Od doplnkov stravy takéto zázraky nečakajte. Na druhej strane existujú isté stimulanty, ktoré upravia hormonálnu nerovnováhu v tele a prispievajú ku krajšiemu vzhľadu pŕs. Ide o prípravky prírodného charakteru, ktoré obsahujú rôzne bylinky vplývajúce na menštruačný cyklus a podporujúce vstrebávanie bielkovín. Všímajte si zloženie výrobkov pre pekné prsia a kúpte si také, ktoré majú v zložení fenikel, damián, L-tyrosín, leuzeu a pupalku dvojročnú.

4. Jemné masáže pre žiariacu pokožku

Len pevné prsia nestačia. Dôležitá je starostlivosť o pokožku pŕs a dekoltu. Nezanedbajte tieto časti tela a každý večer spolu s nanesením krému na tvár doprajte špeciálny krém pokožke dekoltu i pŕs. Pomáhajú tiež jemné masáže, ktoré prekrvia a povzbudia prsné svaly. Pri masáži využívajte prírodné oleje bohaté na aloe vera a mandľový extrakt. Vaše prsia budú pevnejšie a nebudú sa na nich tvoriť vrásky. Ak radi spíte na boku či na bruchu, noste počas spánku spevňujúcu podprsenku.

5. Jedine zdravé prsia sú pekné

Ženy v honbe za peknými prsiami zabúdajú na riziká v podobne ochorenia pŕs. Strašiakom je hlavne rakovina, ktorá vás môže pripraviť nielen o prsia, ale tiež o život. Preto si uvedomte, že jedine zdravé prsia sú pekné. Chodievajte na pravidelné gynekologické prehliadky a realizujte doma samovyšetrenie pŕs. Zdravý životný štýl a pozitívne myslenie sú alfou i omegou pri prevencii všetkých ochorení.