Krajšieprsia.sk

Aj vy môžete mať za pár dní dokonalé prsia

Dokonalé prsia sú snom nejednej ženy, ktorá do vienka nedostala pevné alebo dostatočne veľké poprsie. Našťastie aj tieto ženy môžu mať za pár dní dokonalé prsia, ktorými sa budú pýšiť v hlbokých výstrihoch. Estetická chirurgia dokáže robiť zázraky a operácie poprsia sú na dennom poriadku každej chirurgickej kliniky. Aké možnosti v oblasti zmeny poprsia máte a ako prebieha samotná operácia?

Chirurg dokáže prsia zväčšiť, zmenšiť i vymodelovať

Pre tým, ako si niečo bližšie povieme o implantácii silikónov do pŕs je nutné spomenúť i iné operácie poprsia. Estetickí chirurgovia prsia nielen zväčšujú, ale tiež zmenšujú alebo opravujú ich nedokonalosti resp. deformácie a nesúmernosť. Zväčšenie pŕs sa odborne nazýva augmentácia. Ide o operáciu, počas ktorej sa do pŕs vložia silikóny. Zmenšenie poprsia (redukčná mammaplastika) je určené pre ženy, ktoré trpia zdravotnými problémami spôsobenými nadmerným poprsím alebo sú ich prsia ochabnuté po pôrode. Pri redukcii poprsia sa odoberá z prsníkov nielen koža, ale tiež prsné žľazy. Modelácia poprsia (mastopexia) je opäť operatívny zákrok, po ktorom túžia ženy pod dojčení alebo tie dámy, ktoré majú enormne nerovnomerné prsia. Počas tejto operácie sa prsia dvihnú a niekedy sa do nich vloží implantát.

Okrem implantátov môžete vsadiť na tuk

Približne dve tretiny žien nie sú so svojim poprsím spokojné. Zväčša ide o ženy, ktoré túžia po väčšom poprsí. Preto je zväčšovanie pŕs najžiadanejším estetickým chirurgickým zákrokom. Najčastejšie sa pri augmentácii vkladajú do prsníkov silikónové implantáty, ale veľký boom zažívajú tiež iné metódy. Ide napríklad o vstrekovanie vlastného tukového tkaniva do pŕs. Nevýhodou implantovania tuku do prsníkov je to, že výsledok býva nepredvídateľný. Niektoré tukové bunky sa neujmú, a preto je ťažké povedať, ako veľké prsníky budete po operácii mať. Na druhej strane ide o zdravšiu verziu zväčšenia pŕs, pretože do tela nie je vložené cudzie teleso.

Ako prebieha celý proces zväčšenia poprsia

Ak sa rozhodnete pre zväčšenie poprsia implantáciou silikónov, čaká vás dlhá cesta plná vyšetrení a bolesti. Na jej začiatku bude konzultácia s lekárom, ktorý s vami preberie všetky riziká a dohodnete sa tiež na tom, ako veľké implantáty budú do prsníkov vložené. Po konzultácii nasleduje rada predoperačných vyšetrení. Bude vám odobratá krv, spraví sa krvný obraz, podstúpite sonografiu a EKG, vyšetrí sa aj váš moč. Nemusíte sa obávať, že by ste kvôli vyšetreniam museli chodiť po desiatkach ambulancií. Predoperačné vyšetrenia sú zahrnuté v cene zákroku a realizujú sa priamo na klinike, kde prebehne operácia. Operácia pŕs trvá približne jednu až dve hodiny. Počas operácie sa spraví rez pod veľkým prsným svalom alebo v dvorci prsníka. Cez tento otvor sa do prsníka implantujte silikón. Na klinike ženy zostávajú zväčša deň alebo dva podľa ich stavu. Po odchode do domáceho ošetrenia sa pripravte na to, že operované prsníky vás budú značne bolieť asi dva týždne. Ihneď po operácii musíte začať nosiť špeciálnu podprsenku, ktorej sa nezbavíte nasledujúcich 6 až 8 týždňov, a to cez deň i v noci. Po tomto období by mali byť prsia zahojené a vy konečne uvidíte výsledok, po ktorom ste túžili.