Krajšieprsia.sk

Dá sa pribrať do pŕs? Zopár tipov, ako na to

V živote sa väčšinou deje všetko naopak. Túžime mať kučeravé vlasy a máme rovné. Chceme mať modré oči a máme hnedé. Chceme pribrať do pŕs a priberieme do brucha. Pri poslednom menovanom prianí sa musíme pozastaviť, pretože veľa žien dumá práve o tom, ako pribrať do pŕs. Je možné zväčšiť len určitú partiu tela? Musíte pre zväčšenie pŕs cvičiť alebo vám stačí špeciálny jedálniček? Nedá sa doslovne povedať, že pribrať do pŕs je možné. Je však možné pracovať na tom, aby sa prsia podvihli vďaka svalstvu.

1. Opticky zväčšené prsia

Ak potrebujete prsia zväčšiť len na určitú príležitosť, napríklad do šiat na oslavu, je možné popracovať na optickej ilúzii. Prvou možnosťou je kúpa správnej podprsenky. Podľa vedeckých štúdií až 80 % žien nenosí správnu podprsenku. Následkom je buď bolesť a pocity stratu komfortu, alebo deformácia pŕs. Mnohé špecializované obchody ponúkajú akúsi diagnostiku pŕs. Zmerajú vám všetky proporcie a vyberú pre vás ideálne sadnúcu podprsenku, ktorá vyzdvihne všetko, čo treba. Druhou možnosťou je make-up. Dokonalá ilúzia väčších pŕs je vďaka tieňovaniu hračkou. Treťou našou radou je, aby ste sa sústredili na držanie tela. Keď sa zhrbíte, o polovicu sa vám zmenší hrudník a nepekne vyzerá aj váš profil. Posledným tipom je výber vhodného oblečenia. Vsaďte na riasenie v oblasti pŕs alebo zaujímavý detail a vyhýbajte sa príliš tesnému oblečeniu.

2. Hra hormónov

Za malé prsia môže genetika i hormóny. Hra hormónov resp. to ako hormóny vplývajú na vzhľad ženského tela je vidieť pred menštruáciou. V tomto období sú prsia nielen citlivé, ale tiež omnoho väčšie. Svoje by o štádiu obrovského poprsia vedeli povedať tehotné ženy. V ich prípade sa niekedy prsia zväčšia dvojnásobne. Na objem pŕs majú vplyv dva hormóny.

Estrogén

Nech vás ani vo sne nenapadne estrogén nahrádzať hormonálnymi tabletkami. K tabletkám sa môžete uchýliť až v krajnom prípade a pod dohľadom lekára. Estrogén nájdete v rôznych potravinách, ktoré by mali vo vašom jedálničku prevládať. Tento hormón sa nachádza prakticky vo všetkých strukovinách. Doprajte si niekoľkokrát týždenne hrach, šošovicu a fazuľu. Ide o veľmi zdravé potraviny plné vlákniny, minerálov a vitamínov, ktoré navyše nedvihnú vašu váhu. Estrogén nájdete aj v mliečnych výrobkoch, zelenine a ovocí. Nezabudnite ani na ryby, orechy, biele mäso a ryžu.

Fytoestrogén

Druhým hormónom ovplyvňujúcim rast poprsia je fytoestrogén. Opäť ide o hormón, ktorý môžete telu dodať aj iným spôsobom ako v suplementoch. Jedzte veľa ľadového šalátu, karfiolu, kelu, cesnaku, maliny a broskyne. Pite zelený čaj a večer zobkajte kešu, vlašské orechy a pistácie. Neuveriteľne bohaté na fytoestrogén sú sója, sezamové a ľanové semienka.

3. Cvičenie a po tréningu masáže

Vybudovaním prsných svalov sa zväčšia samozrejme aj prsia. Investujte do trénera, ktorý vám vo fitness centre ukáže všetky cviky na prsia a iné fígle napomáhajúce k rastu poprsia. Cvičiť môžete aj doma s pomocou činiek alebo hrazdy na cvičenie. Ukážky cvikov na prsia nájdete v mnohých videách na internete. Pozor však na techniku cvikov, aby ste ich realizovali správne. Veľmi efektívnym cvikom na prsia bez pomôcok sú kliky. Po cvičení alebo večer pred spaním venujte svojim prsiam 10 minút. Krúživými pohybmi ich masírujte prírodnými olejmi. Týmto spôsobom prekrvíte lymfy a zvýšite elasticitu kože. Prsia budú pevnejšie a objemnejšie.