Krajšieprsia.sk

Krajšie a väčšie prsia aj bez operácie

Ľahnúť si pod skalpel a podstúpiť operáciu pŕs je síce rýchla cesta za krajším poprsím, ale tiež veľmi invazívna s veľkým množstvom rizík alebo komplikácií. Ešte pred tým, ako sa k takémuto radikálnemu kroku odhodláte, mali by ste vyskúšať i iné metódy pre krajšie prsia. Nejde však o zázračné pilulky alebo nápoje, po ktorých vám zo dňa na deň poprsie narastie o dve čísla. Ide o zdĺhavejší proces vyžadujúci trpezlivosť a pravidelnosť.

Prečo prsia strácajú pružnosť

Bojovať za pekné či väčšie prsia až po tom, ako sa k nim správate priam macošsky nie je správnou cestou. Vždy je lepšie venovať čas prevencii a vyhýbať sa rizikovým činnostiam. Niektoré veci, ktoré robíte denne smerujú k tomu, že prsia strácajú pružnosť a začnú ovísať alebo sa zmenšia. Samozrejme, že niekedy nie ste na vine. Prsia sa menia vplyvom hormonálnych zmien, ktoré nastávajú u žien vo viacerých fázach života. Ide o pubertu, tehotenstvo a menopauzu. Prsia sa menia aj pred menštruáciou. Rizikovým faktorom pre prsia je tiež neustála zmena váhy. Priberať a chudnúť ako na hojdačke znamená, že vám poprsie ochabne. Vyvarovať by ste sa mali aj nadmernému slneniu, ktoré zničí všetok kolagén v poprsí. Ak fajčíte, tak s tým ihneď prestaňte podobne ako s alkoholom.

Domáce metódy pre krajšie prsia

Nákladnú a rizikovú operáciu pŕs si nechajte len ako poslednú šancu pre krajšie prsia. Začnite sa sami sebe venovať v domácom prostredí. V prvom rade by ste mali každý deň zopár minút cvičiť. Do tréningu zaraďte cviky na posilnenie svalov pod prsiami. Vďaka týmto vyformovaným svalom sa poprsie zdvihne. Najúčinnejšie sú kliky, zhyby na lavičke a sklápanie paží s činkami. Ak vás domáce cvičenie nebaví, tak si občas zájdite do plavárne. Plávanie je na formovanie pŕs jedným z najúčinnejších športov. Druhým krokom sú masáže poprsia. Ideálne je, keď prsia masírujete ihneď po tréningu. Na masírovanie nepotrebujete drahé krémy či gély. Kúpte si kokosový alebo olivový olej. Prsia masírujte krúživými pohybmi dvakrát denne po dobu 10 minút. Vďaka masáži podporíte krvný obeh v prsníkoch a roztiahnete tkanivá, ktoré prsia podvihnú.

Aj v salóne krásy vám pomôžu

Nie všetky dámy majú čas na cvičenie alebo sú skrátka lenivé. Pre tieto ženy sú cestou ku krajšiemu poprsiu rôzne prístroje. Návšteva kozmetického salóna môže váš problém s ovisnutými prsiami vyriešiť. Na ošetrenie prsníkov sa využívajú rôzne prístroje a metódy. Jednou z nich je ošetrenie laserom. Laser sa využíva v estetickej medicíne už roky a jeho účinky boli preukázané aj v prípade poprsia. Laserové lúče prsia prehrievajú, čo prispieva k podvihnutiu a spevneniu poprsia. Pre viditeľný efekt sa odporúča približne 6 sedení a následne každé tri mesiace akási udržiavacia kúra. Efektívne sú tiež prístroje, ktoré simulujú lifting. Princíp ich fungovania je založený na rôznych stupňoch tlaku a podtlaku. Ide vlastne o akúsi tlakovú masáž, ktorá prekrví prsné tkanivá a prebudí enzýmy, ktoré začnú produkovať viac kolagénu a elastínu. Svalovina i väzivá v poprsí sa spevnia a upraví sa tvar pŕs. Aj pri liftingových procedúrach je potrebné ich absolvovať viackrát a po nejakom čase lifting zopakovať.