Krajšieprsia.sk

Páčia sa mužom silikónové prsia?

Trend umelých bábik pretrváva už niekoľko rokov. Okrem umelého poprsia si ženy dávajú vložením silikónov vymodelovať tiež pozadie. Prakticky každá druhá mladá dáma podstúpili rôzne úpravy tváre. Medzi najviac preferované patria výplne vrások pod očami a výplne perí. Dnes je možné na ulici stretnúť ženy po päťdesiatke, ktoré nemajú na tvári jedinú vrásku. Otázkou je či sa takéto zákroky a predovšetkým silikónové prsia páčia mužom.

Zväčšiť, zmenšiť alebo modelovať?

Keď sa povie operácia poprsia, väčšina ľudí si predstaví obrovské balóny plné silikónu. Avšak operácie poprsia nezahŕňajú len zväčšovanie. Samozrejme, že najviac vykonávaných zákrokov sa týka zväčšenia pŕs tzv. augmentácie.

Zväčšenie poprsia

Zväčšenie môže postúpiť každá dáma po dovŕšení 18 rokov. Neodporúča sa pre ženy, ktoré plánujú otehotnieť. Operácia by mohla ovplyvniť dojčenie a po tehotenstve hrozí zmena tvaru poprsia. Pri zväčšovaní sa do pŕs vloží silikónový implantát.

Redukcia poprsia

Nielen malé, ale tiež veľké poprsie je to, čo ženy trápi. Veľké prsia sú záťažou pre chrbticu, a ak nie sú pevné, tak nevyzerajú vábne. Počas operácie sa z poprsia vyberú mliečne žľazy a odoberie sa prebytočná koža.

Modelácia poprsia

Nesúmerné alebo deformované prsia je možné dostať do formy pomocou modelácie. Prsníky sa podvihnú, upravia sa bradavky a niekedy sa do hornej časti poprsia vložia implantáty.

Ako prebieha zväčšenie poprsia

Okrem prvotnej konzultácie s chirurgom je nutné pred operáciou podstúpiť kompletné predoperačné vyšetrenia, keďže ide o zákrok pod celkovou anestéziou. Ženy si musia dať vyšetriť krv a spraviť EKG. Zväčšovanie poprsia je operácia, ktorá trvá približne 2 hodiny. Silikónové implantáty sa vkladajú do malých rezov vykonaných v okolí bradaviek alebo pod prsníkmi. Po operácii nie je nutná dlhá hospitalizácia. Žena musí zostať v starostlivosti lekára len jeden deň, počas ktorého sú do prsníkov zavedené drény na odvádzanie krvi. Po prepustení do domácej starostlivosti je nutné nosiť kompresnú podprsenku počas celého trvania rekonvalescencie, a to cez deň i v noci. Nepríjemné sú bolesti, ktoré pretrvávajú dva týždne a celková rekonvalescencia môže trvať až dva mesiace. 

Čo hovoria na silikónové prsia muži

Ak sa rozhodnete podstúpiť všetky riziká a bolesť po zväčšení pŕs, tak sa pripravte na to, že nie všetci muži vás budú obdivovať. Páni jednohlasne prehlásili, že sa im páči predovšetkým súmerná postava. Znamená to, že ak si štíhla žena dá spraviť trojky, tak pôsobí veľmi neprirodzene, čo mužov odrádza. Veľké množstvo mužov uviedli, že sa im nepáčia príliš umelé ženy, a preto dávajú prednosť dámam s naturálnym vzhľadom. Viac ako veľké prsia, majú páni radi prsia pevné a zbožňujú tiež citlivé bradavky. Ak vás zaujímajú výsledky prieskumu v percentách, tak až 90 % pánov sa ženám so silikónovými prsiami vyhýba.