Krajšieprsia.sk

Prečo chce mať každá žena pekné prsia?

Naozaj všetky ženy túžia po veľkých prsiach? Tento mýtus je v dnešnej modernej dobe prekonaný a väčšina žien sa oveľa viac ako na svoje prsia zameriavajú na to, aby boli zdravé a v psychickej pohode. Napriek tomu existuje veľká skupina žien, ktorá nedokáže prekonať túžbu po veľkých prsiach. Prečo je vzhľad poprsia pre ženu tak dôležitý?

Prsia ako symbol ženskosti

Muži i ženy berú za symbol ženskosti práve prsia. Avšak prsia sa behom života ženy menia. Vplyvom hormónov poklesnú, zmenia tvar alebo sa zmenšia. Kvôli tomuto faktu sú dve tretiny žien so svojimi prsiami nespokojné. Možno za tieto pocity môžu aj média, ktoré zmenili pohľad na poprsie žien. Kedysi boli prsia brané ako prostriedok na tvorbu mlieka t.j. na uvedenie bábätka do života. Dnes sa na prsia hľadí ako na sexuálny prostriedok, čo mnohé ženy privádza k nespokojnosti. Predsa len každá žena sa snaží mužom zapáčiť na prvý pohľad.

Muži sú prsiami žien fascinovaní

Nielen ženy sú tie, ktoré sa neustále zaoberajú svojim poprsím. Aj muži myslia na prsia, túžia ich vidieť a dotýkať sa ich. Podľa psychológov ide o pozostatky spomienok na to, ako ich mama dojčila. Matkine prsia ich nielen kŕmili, ale im tiež dodávali pocity harmónie. Chytanie, masírovanie a hladkanie poprsia partnerky je pre nich návratom do detstva a do oázy bezpečia.

Je v tom aj trochu malichernosti

Pekné prsia sú z estetického hľadiska veľmi dôležité. Lenže otázkou je, aké prsia sú pekné. Dámy sa chcú mužom páčiť, a preto premýšľajú, aké prsia sú pre pánov atraktívne. Veľké percento žien si myslí, že muži túžia po veľkom poprsí. Preto podstupujú chirurgické zákroky, ktoré sú nielen finančne náročné, ale tiež nebezpečné. Nesú so sebou pooperačné riziká a veľké bolesti. Navyše zväčšenie pŕs nie je navždy. Niektoré dámy si musia dať poprsie preoperovať po dojčení a iným po približne 10 až 15 rokov klesnú. Podľa ankiet to vyzerá tak, že nie veľkosť, ale pevnosť je to, čo sa mužom páči. Pohľad na veľké prsia sa u mužov vekom mení. Muži do tridsiatky sa radi obzrú po ženách s veľkým poprsím a po tridsiatke im na veľkosti už veľmi nezáleží.

Veľké prsia nie sú výhrou

Nech už ženy chcú mať pekné prsia z malichernosti, kvôli pocitu ženskosti alebo pre zvýšenie sebavedomia, vždy uvažujú nad tým, aká veľkosť je tak akurát. Pravda je, že príliš veľké prsia sú skôr problém a okrem toho, že pútajú pohľady, neprinesú vám do života veľa pozitívnych zmien. Ak sa rozhodnete pre zväčšenie pŕs, budú vás po operácii čakať rôzne prekážky. Niektoré športy sa s veľkými prsiami realizujú veľmi ťažko a niektorých sa dokonca budete musieť vzdať. Problém nastane tiež pri výbere oblečenia. Veľké výstrihy sú síce fajn, ale veľkosť šiat vám nemusí sadnúť. Behom na dlhú trať bude tiež kupovanie sadnúcej podprsenky. No a najdôležitejšie je to, že veľké prsia sú záťažou pre celé telo, a to hlavne pre chrbticu. Pripravte sa na bolesti a únavu či útrapy počas spánku.