Krajšieprsia.sk

Sú krajšie prirodzené alebo umelé prsia?

Väčšina žien sväto sväte tvrdí, že všetky estetické zákroky, hodiny vo fitku či dokonca návštevu plastického chirurga podstúpili len pre svoj dobrý pocit. Možno na tom štipka pravdy je, ale v hĺbke duše sa chcú dámy predovšetkým páčiť mužom. Symbolom ženskosti sú prsia, ktorých tvar či veľkosť nedajú spávať nejednej žene. Preto veľa z nich podstúpi zväčšenie pŕs. Ešte pred tým, ako sa pridáte k tejto skupine žien, tak si položte otázku či sú umelé prsia naozaj krajšie ako prirodzené.

Páni, aké prsia sa vám páčia?

Keďže sú muži kameňom úrazu resp. príčinou, prečo ženy túžia po peknej postave a veľkých prsiach, tak je na mieste zistiť, aké prsia sa pánom páčia. Podľa mnohých ankiet dávajú muži prednosť prirodzeným prsiam. Avšak vadí im, keď sú prsia veľmi malé. Je teda zrejmé, že ak vás príroda neobdarila, tak by ste nad plastikou poprsia mohli začať premýšľať. Veľa mužov zároveň priznalo, že viac ako veľkosť pŕs ich zaujímajú ženské bradavky. Je pre nich vzrušujúce, keď vidia ako pekne stoja a reagujú na dotyk. Muži taktiež priznali, že ich odrádza, keď prsia príliš visia a stratia elasticitu. Tento problém je opäť dôvodom, prečo si ženy tak často ľahnú pod skalpel. Súhrnne sa umelé prsia páčili hlavne mladším mužom resp. chlapcom. Muži po tridsiatke preferujú prirodzenosť a dotýkanie sa umelých pŕs im dokonca prekáža.

Cítiť sa dobre vo vlastnom tele

S ohľadom na pocity žien je nutné poznamenať, že ak žena sama cíti, že potrebuje svoje prsia zmeniť, tak by mala zákrok podstúpiť. Je nesmierne dôležité, aby sa žena cítila dobre vo vlastnom tele. Psychika má veľký vplyv na zdravie, a preto plastika poprsia dokáže urobiť zázraky nielen s výzorom. Nikdy by ste však nemali zachádzať do extrémov, ktoré sú znakom toho, že máte vo vnútri serióznejší problém.

Sú lepšie menšie alebo väčšie prsia?

Pri plastike poprsia ide zväčša o jeho zväčšovanie alebo zmenšovanie. Samozrejme, že existujú tiež ženy, ktoré zájdu k chirurgovi  kvôli modelácií pŕs resp. kvôli ich rôznym deformáciám a nesúmernosti pravého a ľavého prsníka. V prípade zväčšenia by sme na vašom mieste najskôr premýšľali o tom, čo všetko zväčšením stratíte. S menším poprsím sa lepšie funguje v každej oblasti života. Môžete sa venovať rôznym športom bez toho, aby vám prsia poskakovali až k brade. Zároveň sa vám jednoduchšie vyberá oblečenie. Kupovanie podprsenky je pre dámy s veľkým poprsím priam nočnou morou. Dôležitá je tiež zdravotná stránka. Veľké prsia totiž spôsobujú ich majiteľkám bolesti chrbtice alebo sa im v noci horšie zaspáva, pretože nemôžu nájsť vhodnú polohu.

Nezáleží na veľkosti, ale na zdraví

V závere musíme spomenúť riziká spojené s operáciou pŕs. Ide o chirurgický zákrok v celkovej anestézii, ktorý môže skončiť hocijako. Mnohé ženy doplatili na neskúsených šarlatánov a po operácii si zadovážili celoživotné následky. Niekedy ide len o estetiku, kedy sa lekárovi nepodarí prsia spraviť pekné alebo ich dokonca zdeformuje. Rizikom operácie je tiež otrava krvi a hematóm. Implantáty sa v prsiach môžu uvoľniť či prasknúť. Hrozbou je samozrejme aj vyššie riziko vzniku nádorového ochorenia.