Krajšieprsia.sk

5 zaručených tipov pre pevnejšie prsia

Nezáleží na tom, ako veľké sú vaše prsia. Oveľa viac si dajte záležať na tom, aby boli pevné a pokožka na nich žiarila sviežosťou. Starostlivosť o prsia by ste mali začleniť do svojej dennej rutiny presne tak, ako starostlivosť o pleť či vlasy. Vaše poprsie sa vám odvďačí a bude vyzerať skvele v každom výstrihu. Aké sú zaručené tipy pre domácu starostlivosť, ktoré vaše prsia vyformujú a spevnia?

1. Masáž pŕs prírodnými olejmi

Na domácu masáž poprsia vám stačia oleje, ktoré bežne používate vo vašej kuchyni. Najvhodnejšie sú olivový olej, kokosový olej alebo olej vyrobený zo semiačok fenikla. Práve fenikel by ste mali využiť nielen na masáž, ale ho tiež konzumovať, pretože ide o potravinu, ktorá podporuje v tele tvorbu estrogénu. Na vymasírovanie pŕs vám stačí len zopár kvapiek uvedených olejov. Dbajte na to, aby sa olej úplne vstrebal do pokožky. Masáž realizujte krúživými pohybmi minimálne raz za deň v trvaní 10 až 15 minút, ideálne pred spaním. Vďaka masáži sa prekrví pokožka. Oleje stimulujú tvorbu buniek, ktoré vplývajú na pevnosť poprsia.

2. Masáž pŕs kockami ľadu

Okrem olejov vám odporúčame robiť masáž pŕs za pomoci kociek ľadu. Po relaxačnom kúpeli si zoberte dve kocky ľadu zabalené vo vrecúšku a opäť krúživými pohybmi prebuďte svoje prsia k životu. Keďže nejde o veľmi príjemnú masáž, tak stačí, aby ste prsia masírovali len dve až tri minúty. Takáto ľadová masáž prekrvuje, spevňuje svalstvo a je tiež skvelým prostriedkom proti pomarančovej koži. Ak si na ľadovú masáž netrúfate, tak masírujte poprsie striedaním prúdu teplej a studenej vody.

3. Zmena štýlu stravovania

Nielen masáže na spevnenie pŕs pomáhajú. Dôležité je, aby ste dbali o svoje telo aj zvnútra. Existujú potraviny, ktoré stimulujú tvorbu estrogénu v tele a hydratujú pokožku. Zameňte nezdravé stravovanie plné hranolčekov a koly za zdravšie varianty. Apropo, kofeín obsiahnutý v kole spôsobuje ochabovanie poprsia. Na vašom tanieri by sa mali častejšie objaviť potraviny ako vajcia, strukoviny a biele mäso. Zo zeleniny na pevnosť pŕs najviac vplývajú kapusta, brokolica, paradajky či mrkva.

4. Maska z vajíčok a uhorky

Ktorá žena nemá rada zábaly? Príjemný relax so zábalom na tvári môžete doplniť maskou, ktorou si potriete poprsie. Na výrobu tejto masky vám stačia obyčajné vaječné žĺtka, trocha bieleho jogurtu a uhorky. Po pravidelnom natieraní pŕs vaječnou maskou by sa mali vaše prsia podvihnúť. Zmes vaječného žĺtka a uhorkovej šťavy má dvojaký účinok. Uhorky sú známe tým, že hydratujú, zvláčňujú a tonizujú pokožku. Vajíčko je plné bielkovín, zdravých tukov a lecitínu. Tieto látky priaznivo vplývajú na jemnosť pokožky. Masku nechajte na prsiach pôsobiť 30 minút a na záver ju zmyte studenou vodou.

5. Preč s lenivosťou

Na spevnenie všetkých svalov tela je nutné cvičiť. Inak to nie je ani s prsnými svalmi. Ak budete svaly na prsiach pravidelne trápiť posilňovaním, tak sa vám vyformujú a poprsie sa nadvihne. Všetci tréneri na formovanie poprsia odporúčajú cvičiť kliky, plank a dvíhať činky.