Krajšieprsia.sk

Aj vaša pleť potrebuje piť

Aj vaša pleť potrebuje piť

V letných horúčavách najlepšie zahasí smäd čistá voda. Okrem klasického pitného režimu nezabudnite dať „napiť“ aj svojej pleti. Ako? Pomôže vám voda v spreji.

Voda v spreji eliminuje nepríjemný pocit pálenia, štípania, či ťahania pokožky. A práve pleť, ktorá takto trpí, je náchylnejšia na tvorbu vrások.

Podobne ako funguje celý zvyšok tela, aj pleť sa potí a potrebuje hydratáciu. Toto dokáže vyriešiť jeden praktický sprej, ktorý sa zmestí do každej kabelky.

Vodu s rozprašovačom jednoducho aplikujte na pleť kedykoľvek, kedy to potrebujete. V práci, v aute, ale pokojne aj vonku, napríklad na terase. A čo je na tom najlepšie? Môžete ju použiť aj na mejkap. Vaša pleť bude vďaka pravidelnej aplikácii rozjasnená a mejkap vydrží dlhšie. Čo možno pôsobí ako paradox a mnoho žien sa bojí, že po nastriekaní sa im líčenie rozmaže. Pravda je však úplne opačná. Voda v spreji pôsobí ako fixátor. A to nie je všetko:

  1. Takéto osvieženie tváre je zároveň aj relaxačným zážitkom.
  2. Pri používaní vody v spreji sa vám budú menej upchávať póry, čo celkovo vedie k zlepšeniu pleti.
  3. Môžete ju použiť aj na iné časti tela alebo vlasy.
  4. Je využiteľná aj v iných ročných obdobiach okrem leta. V zime pleť trpí porovnateľne ako v horúčavách. Ak ste celý deň v prekúrených miestnostiach, a potom zažijete teplotný šok pri prechode do vonkajších mrazov.
  5. Tento zázračný sprej je vhodné použiť aj po čistení pleti inými odličovacími prostriedkami.

Termálna voda alebo hmla?

Ak zvažujete, aký sprej si kúpiť, bližšie si vysvetlíme rozdiel medzi oboma druhmi. Termálne spreje sú naplnené prírodnou minerálnou vodou, ktorá vyviera z hlbín zeme. Sú teda bohaté na soľ, jód a oxid uhličitý a majú blahodarne a liečivé účinky na pleť. Okrem toho bojuje proti voľným radikálom, spomaľuje starnutie pokožky, podporuje obnovu buniek a má protizápalové účinky.

Hydratačné hmly sú naopak výsledkom patentovaných technológií, a teda nie sú čisto na prírodnej báze. Sú však navrhnuté tak, aby dodávali inú pridanú hodnotu. Môžu byť obohatené o zložky, ktoré zabraňujú tvorbe akné, neupchávajú pokožku alebo obsahujú SPF faktor, a tak chránia pred negatívnym slnečným žiarením. V ponuke sú aj hmly s kyselinou hyalúronovou, antioxidačné a hydratačné hmly, fixujúce, ale nájdete aj také, ktoré zvýraznia vaše opálenie.

Na trhu je momentálne obrovské množstvo rôznych termálnych vôd a hmiel v spreji určených na tvár. Stačí zájsť do najbližšej drogérie, prípadne do lekárne a poradiť sa s lekárnikom. Určite vám podľa typu pleti bude vedieť odporučiť ten najvhodnejší typ práve pre vás.

Link na obrázok: