Krajšieprsia.sk

Ako odstrániť lepiacu pásku z rôznych povrchov bez poškodenia

Ako odstrániť lepiacu pásku z rôznych povrchov bez poškodenia

Lepiace pásky sú neodmysliteľnou súčasťou kancelárií, priemyselných podnikov, logistických centier i domácností. Pásky i obalové materiály sa využívajú na maskovanie, balenie, ochranu povrchov, ale aj farebné značenie či zníženie kĺzavosti. Na základe účelu použitia sa delia do viacerých kategórií.

Lepiaca páska sa skladá z plastového, papierového alebo tkaninového podkladu a, samozrejme, lepidla, ktoré dobre priľne ku konkrétnemu povrchu. Používajú sa, napríklad akrylové alebo kaučukové lepidlá. Vďaka tomu páska dobre drží iba vďaka tomu, že ju k povrchu pritlačíte.

Tipy, ako sa dá odstrániť lepiaca páska bez poškodenia povrchu

Lepiaca páska je výborný sluha, ktorý poskytuje služby na nezaplatenie. Avšak v niektorých prípadoch ju treba odstrániť tak, aby sa povrch nepoškodil. Čo je dôležité? V prvom rade, keď zistíte, že ste niečo nesprávne nalepili, konajte rýchlo. To znamená, že pásku odstráňte čo najskôr. Platí, že čím dlhšie je priľnutá k povrchu, tým je odliepanie náročnejšie.

Ďalší postup sa odvíja od toho, na akom povrchu je lepiaca páska aplikovaná. Ak máte lepiacu pásku na látke, vyskúšajte ju dať dolu mierne zohriatym bielym octom. Stačí, keď do neho namočíte špongiu a priložíte ju na látku. Pásku potom nadvihnite tupým predmetom, napríklad špachtľou.

Trápite sa s odstránením lepiacej pásky zo skla, pretože nechcete, aby na ňom zostalo lepidlo? Vyskúšajte jednoduchý trik s rastlinným olejom. Povrch pásky natrite kuchynským olejom, prikryte plastovou fóliou a nechajte aspoň polhodinu pôsobiť. Zvyšky pásky zotrite príborovým nožíkom a sklenený povrch následne umyte. Rovnaký postup môžete použiť aj v prípade, že sa snažíte odstrániť lepiacu pásku z kovových predmetov. Vyskúšať však môžete aj trik s použitím fénu, pretože horúci vzduch nahreje lepidlo, a tak pásku ľahko odlepíte.