Krajšieprsia.sk

Prečo si zaobstarať rohovú sedačku?

Prečo si zaobstarať rohovú sedačku?

Dominantou každej obývačky je sedacia súprava, ktorá by mala byť pohodlná, štýlová a dostatočne veľká pre všetkých, ktorí sa chcú u vás doma na ňu posadiť. Keď nie je miesta nazvyš, väčšinou premýšľame, ako dostatok miesta vyriešiť, riešenie pritom často máme na dosah. Aké? Rohovú sedačku!

Čo všetko robí z obývačky skutočnú obývačku?

Obývacia izba je miestom, kde odpočívame a čerpáme stratené sily po náročnom dni. Nie je nič lepšie ako prísť domov, sadnúť si na pohovku, nohy dať na podnožku a chvíľu odpočívať. Ani nie je nutné zatvárať oči spať, stačí, že sme doma a cítime sa dobre a v bezpečí. Aby na nás miestnosť pôsobila upokojujúcim dojmom, treba ju zariadiť tak, aby tam bolo všetko pekne zladené a miestnosť pôsobila vzdušne.

Niekto si zaobstará obývaciu stenu, iný dá prednosť len pár skrinkám alebo poličkám, k tomu zladí konferenčný stolík, koberec, sedačku aj bytový textil ako závesy a vankúšiky. Fantázii sa medze nekladú, len sa treba držať jedného štýlu a myslieť na to, aby si tu každý našiel to svoje. Pomôcť k tomu môže práve aj sedačka.

Vložit obrázek Obývací pokoj

Prečo dať prednosť rohovej sedačke?

Rohová sedačka sa označuje aj ako sedačka do L, rovnako ako kuchynská linka do L múdro využíva roh miestnosti, s ktorým si zvyčajne nevieme poradiť a postavíme tam maximálne kvetináč alebo stojacu lampu. Taká sedačka sa tam ale bude vynímať, medzi jej prednosti patrí:

  • Úspora miesta na jednej strane, dodatočné miesto na sedenie a možno aj úložný priestor navyše.
  • Hodí sa do menších aj väčších obývacích izieb.
  • Je ideálna pre väčšie rodiny, každému poskytne dostatok miesta.
  • Budete sa na nej cítiť pohodlne v sede aj v ľahu.
  • Zaobstarať si k nej môžete aj kreslo, taburet alebo podnožku v rovnakom štýle.
  • Postaviť ju môžete pozdĺž steny aj do voľného priestoru.
  • Využiť ju môžete aj na rozdelenie priestoru na dve časti, napríklad keď ju postavíte medzi kuchyňa a obývaciu izba.
  • K dispozícii je pravá aj ľavá verzia, vďaka tomu si vyberiete sedačku takú, akú potrebujete. Niektoré sedačky navyše umožňujú strany meniť, čo môžete oceniť, keď sa napríklad budete sťahovať.
  • Široká je aj ponuka materiálu a dizajnu. Či už chcete jednofarebnú sedačku alebo sa vzorom, látkovú alebo koženkovú, každý si príde na svoje.