Krajšieprsia.sk

Výhody a nevýhody rôznych typov detských kočíkov

Výhody a nevýhody rôznych typov detských kočíkov

Snom každého rodiča je, aby bolo jeho dieťa šťastné, zdravé a spokojné. Snažíme sa preto robiť dennodenne maximum. K tomu patrí nielen veľa lásky, rešpektu a pocitov bezpečia, ale aj zdravá strava, pohyb na čerstvom vzduchu a kvalitný odpočinok. 

To znamená, že detské kočíky sú nevyhnutnosťou počas prechádzok na čerstvom vzduchu. Detská autosedačka je kľúčom k bezpečnosti pri jazde autom a detská postieľka oázou pokoja a pohodlia pri spánku. 

Vráťme sa však k detským kočíkom rôznych typov, ktoré sa spájajú s výhodami i nevýhodami. Ak chcete vedieť viac, nasledujúce riadky sú určené práve vám. 

Detské kočíky majú výhody i nevýhody. Poznáte ich?  

Stále je mnoho rodičov, ktorí pri výbere detského kočíka preferujú trojkombináciu, teda kočík s hlbokou vaničkou, športovou verziou a vajíčkom. Hoci je praktické kúpiť takýto variant, nie každému vyhovuje niekedy robustnejšia športová verzia a to najmä pri prechádzkach náročnejším terénom. Za zváženie stojí aj obmedzená použiteľnosť vaničky, keďže deti sú zvedavé a chcú objavovať svet pomerne rýchlo. 

Pre väčšie deti sú určené športové a golfové kočíky. Väčšina týchto kočíkov je určená pre ratolesti, ktoré vedia sedieť. Sú použiteľné zhruba do 3 až 4 rokov veku. Väčšou skladnosťou a ľahšou manipulovateľnosťou sa vyznačujú golfové kočíky. Niektoré sa dajú úplne alebo čiastočne polohovať, iné nie. Myslite na to pri výbere. 

Ak často a radi chodíte do náročnejšieho terénu, venujete sa džogingu alebo korčuľovaniu na kolieskových korčuliach, na trhu nájdete športové kočíky určené na tento účel. Charakterizuje ich pevná konštrukcia a nafukovacie kolieska, ktoré disponujú schopnosťou aretácie, čo umožňuje zvládanie náročného terénu. 

Výrobcovia myslia aj na náročných rodičov a ponúkajú luxusné detské kočíky. Spravidla sú kombináciou hlbokého a športového kočíka, majú elegantný dizajn a bohaté príslušenstvo. Vyrobené sú tak, aby sa s nimi dobre manipulovalo na prechádzke mestom i v teréne.