Krajšieprsia.sk

Čo má obsahovať kozmetika na akné?

Čo má obsahovať kozmetika na akné?

Vyskúšali ste množstvo krémov, sér a čistiacich gélov v snahe zbaviť sa akné ale nič z toho vám nepomohlo? Skúšali ste aj rôzne domáce recepty, ktoré vraj „zaručene“ pomáhajú? Ak vám nič z tohto nezabralo zamerajte sa miesto rád a odporúčaní priateľov na aktívne zložky v kozmetike. Práve tie zaručujú účinnosť produktu.

Hydratačné zložky

Typickým znakom akné je mastná pleť. Mastná pleť nie je to isté ako hydratovaná. Pokiaľ v pokožke nie je dostatok vlhkosti nahrádza ju zvýšenou tvorbou kožného mazu. Ak bude váš krém na akné obsahovať hydratačné zložky zmierni sa tvorba kožného mazu.

Zloženie produktu by malo obsahovať kyselinu hyalurónovú, glycerín, ceramidy alebo skvalén. Najlepšou hydratačnou zložkou je hyalurón ale dobré hydratačné účinky majú aj zvyšné látky.

Protizápalové zložky

Červené uzlíky v pokožke sú znakom zápalu. Ak máte s akné problémy istotne to poznáte aj z osobnej skúsenosti. Medzi významné aktívne látky s protizápalovým účinkom patrí niacinamid (vitamín B3) a kyselina salicylová.

Dôraz klaďte hlavne na kyselinu salicylovú, ktorá má viac pozitívnych účinkov na pleť. V kozmetickom priemysle sa využíva hlavne pre svoje exfoliačné účinky. Jednoducho odstraňuje z pokožky mŕtve bunky čím zabraňuje upchávaniu pórov. Ďalším ale určite nie posledným faktom je, že sťahuje kožné póry, čim znižuje mastenie kože.

Kozmetický produkt s kyselinou salicylovou a ďalšími aktívnymi látkami je tak výbornou voľbou na boj s akné. Jedným z nich je aj krém Photoderm AKN Mat, ktorý navyše obsahuje aj ochranu proti UV žiareniu.

Ako dlho používať kozmetiku na akné

Príliš časté striedanie kozmetických produktov na akné môže mať v konečnom výsledku opačný efekt. Miesto toho aby ste sa akné zbavili môžete stav pokožky zhoršiť. Kozmetické produkty na akné používajte pravidelne aspoň mesiac až 6 týždňov. Toľko môžete trvať kým sa účinky prejavia. Ak ani po uplynutí tejto doby nezbadáte žiadne zlepšenie vymeňte kozmetiku.