Krajšieprsia.sk

Top 5 tipov, ako naštartovať imunitu na jeseň

Top 5 tipov, ako naštartovať imunitu na jeseň

Prichádza jeseň, ktorá so sebou prináša kúzlo krásnych farieb, padajúcich listov, či útulných večerov pod dekou. Avšak nie vždy je všetko tak idylické, pretože s nástupom tejto ročnej doby prichádzajú aj prechladnutia, chrípky a iné vírusy. Aby ste sa vyhli týmto nepriateľom zdravia a udržali svoju imunitu v optimálnom stave, mali by ste zvážiť niekoľko osvedčených tipov. Jedným z najdôležitejších krokov je správna životospráva.

V tomto článku vám predstavíme top 5 tipov, ako naštartovať imunitu na jeseň. Jedným z nich sú aj prírodné ovocné šťavy.

  1. Rakytníková šťava: Kráľovná ovocných štiav

Jednou z najvýznamnejších ovocných štiav, ktoré môžete konzumovať na jeseň, je rakytníková šťava. Rakytník je známy svojimi liečivými vlastnosťami už stáročia a jeho šťava nie je výnimkou. Je to superpotravina, ktorá je bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty. Šťava z rakytníka je známa svojimi imunitnými posilňujúcimi vlastnosťami. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý pomáha bojovať proti infekciám a zápalom. Rakytníková šťava je bohatá na vitamín E a beta-karotén, ktoré podporujú zdravie pokožky a slizníc. Pravidelné pitie rakytníkovej šťavy môže výrazne zvýšiť vašu odolnosť voči chorobám.

  1. Šťava z arónie: Tmavá sila z prírody

Arónia, označovaná aj ako druh černice, je ďalšou silnou zbraňou vo vašom boji proti jesenným chorobám. Táto tmavá bobuľovitá plodina je známa svojimi vysokými koncentráciami antioxidantov, najmä anthokyanov. Tieto látky pomáhajú bojovať proti voľným radikálom v tele, čím chránia bunky a znižujú zápal. Šťava z arónie je tiež zdrojom vitamínu C, vitamínu A a vápnika, ktoré posilňujú imunitný systém a zlepšujú zdravie kostí.

  1. Prírodné ovocné šťavy: Zmes zdravia

Okrem rakytníka a arónie by ste mali zvážiť aj prípravu domácich ovocných štiav. Čerstvé ovocie obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a enzýmov, ktoré sú prospešné pre imunitný systém. Skúste kombinovať rôzne druhy ovocia, ako sú jablká, hrušky, citrusy a bobule, a vytvorte si vlastné recepty štiav podľa svojich preferencií. Získate tak širokú škálu vitamínov a minerálov pre vašu imunitu.

Ak si šťavy nestíhate pripravovať doma, môžete si 100% prírodné ovocné šťavy zakúpiť. Tieto šťavy pokryjú váš potrebný príjem antioxidantov na deň, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do tela. Sú bez akýchkoľvek prídavných látok, neobsahujú farbivá, konzervanty a ani sladidlá. Môžu byť ranným rituálom a prevenciou, vďaka čomu budete dlhodobo v dobrej zdravotnej kondícii.

  1. Dodržiavanie zdravej stravy

Okrem pitia prírodných ovocných štiav je dôležité aj celkové stravovanie. Snažte sa jesť vyváženú stravu bohatú na čerstvé ovocie a zeleninu, celozrnné obilniny, morské plody a mäso s nízkym obsahom tuku. Tieto potraviny poskytujú telu potrebné živiny na optimálny chod imunitného systému.

  1. Dostatok odpočinku a cvičenia

Nepodceňujte ani vplyv spánku a fyzickej aktivity na imunitu. Dostatočný odpočinok je dôležitý pre regeneráciu tela a udržanie silného imunitného systému. Pravidelné cvičenie tiež podporuje krvný obeh a pomáha telu bojovať proti chorobám.

Jesenné obdobie môže byť náročné na imunitný systém, ale s pravidelným pitím rakytníkovej šťavy, šťavy z arónie a ďalších prírodných ovocných štiav, spolu s vyváženou stravou, dostatkom odpočinku a cvičením, môžete udržať svoje telo silné a pripravené na boj proti chorobám. Nezabudnite sa obliekať adekvátne k počasiu a jesenným teplotám, či vyhýbať sa veľkým davom ľudí. Vaša imunita je váš najlepší spojenec v boji proti jesenným ochoreniam, tak sa o ňu dobre postarajte!