Krajšieprsia.sk

Toto vás čaká pri augmentácii prsníkov

Toto vás čaká pri augmentácii prsníkov

Zväčšenie prsníkov (augmentácia) je stále veľkou témou. Ženám každého veku záleží na tom, aby dobre vyzerali a tak neraz vkladajú veľké nádeje do rúk plastických chirurgov. Symetrické, esteticky vyzerajúce prsia, sú niečím, na čom osobách nežnejšieho pohlavia záleží. Na čo sa pripraviť pred týmto zákrokom a čo očakávať tesne po ňom?

Zdroj obrázka: shutterstock.com

Nie je to len estetická záležitosť

Augmentácia prsníkov nie je však len estetickou záležitosťou. Túto operáciu ženy podstupujú často aj zo psychologických dôvodov. Strata sebavedomia po tehotenstve, výraznom schudnutí či nespokojnosť s veľkosťou a tvarom prsníkov privádzajú ženy do ambulancie plastického chirurga. Pri augmentácii ide o zväčšenie buď pomocou silikónových implantátov alebo pomocou vlastných tukových zásob – čiže ich premiestnenie. Takýto zákrok nazývame hybridná augmentácia prsníkov.

Predtým, než sa rozhodnete absolvovať tento zákrok, je potrebné prejsť určitými krokmi. Ktoré sú to?

  1. Výber a konzultácia s plastickým chirurgom

Výber skúseného plastického chirurga je alfou a omegou celého zákroku. Na ňom stojí úspešnosť operácie. Je potrebné vyberať na základe referencií a výsledkov práce. Po výbere nasleduje konzultácia, na ktorej si dohodnete všetko potrebné na zákrok. Tu prehodnotíte svoje predstavy s realitou vzhľadom na svoj aktuálny zdravotný stav. Je nevyhnutný byť otvorený a úprimný.

  1. Vstupné vyšetrenie

Keďže augmentácia prsníkov je operačný zákrok, budete musieť absolvovať predoperačné vyšetrenie. Na ňom vám vezmú krv na laboratórny rozbor, absolvujete EKG a fyzikálne vyšetrenie. Lekár vás následne podľa zdravotného stavu odporučí na operáciu alebo odošle na ďalšie vyšetrenia.

  1. Správna veľkosť

Skúsený plastický chirurg vám už pri prvom sedení navrhne správnu veľkosť implantátov a vy sa musíte rozhodnúť, či pôjdete odporúčaným smerom. Zohľadniť treba proporcie kandidátky, jej estetické ciele, očakávania a reálne možnosti. Nechajte si poradiť.

  1. Augmentačný zákrok

Po konzultácii s plastickým chirurgom a určení vhodnosti adepta na augmentáciu prsníkov, dochádza k samotnému zákroku. Väčšinou sa jedná o jednodňovú operáciu, ktorá sa môže predĺžiť na jedno prenocovanie. Vykonáva sa v celkovej anestézii.

  1. Starostlivosť po operácii – zotavovanie

Po augmentačnom zákroku sa asi budete cítiť unavene a ubolene. Je žiaduce, aby ste dodržiavali pokojový režim a všetky pokyny, ktoré vám poskytne plastický chirurg. To, ako ich budete dodržiavať, sa následne odrazí aj na dĺžke vašej rekonvalescencie. Všetko je však individuálne – niekto je po pár dňoch schopný aj náročnejších pohybových aktivít, niekomu zotavenie trvá aj mesiace.

Augmentácia prsníkov je veľmi vyhľadávaným zákrokom plastickej chirurgie. V súčasnej dobe existuje mnoho spôsobov, ako ho vykonať šetrne a efektívne. Základom je pozitívne nastavenie, realistické očakávania a šikovné ruky plastického chirurga. Môže to byť dobrá cesta k zdravému sebavedomiu a spokojnosti.